Jak získat peníze zástavou svého auta?

Jak získat peníze zástavou svého auta?

Na současném finančním trhu je celá řada nabídek na půjčení peněz. Každá z nich má své klady i zápory, ne vždy například obdržíte peníze na ruku ihned. Převratnou a na tuzemské podmínky netradiční novinkou je půjčka se zástavou auta. Tato půjčka má celou řadu výhod, které vás určitě překvapí svou neobvyklostí.

Jaké jsou podmínky autozástavy

Již ze samotného názvu autozástava je jasné, že základní podmínkou je mít automobil, který můžete nabídnou do zástavy a získat za to velice výhodnou půjčku. Zvláštností této služby je skutečnost, že zastavit můžete jak své vlastní auto, tak i automobil firemní, se kterými jste oprávněni disponovat. Patrně největší výhodou autozástavy je to, že zastavené auto můžete i nadále normálně používat jako dosud na cesty do zaměstnání, k převozu dětí do školy a do zájmových kroužků, na nákupy či rodinné výlety. Rovněž služební vozidlo budete moci nadále používat pro své podnikatelské aktivity. Autozástava tedy neznamená, že vozidlo budete muset odstavit na parkoviště zastavárny, ale naopak jej budete mít i nadále v držení.

Půjčka se zástavou auta je opravdu výhodná

Velkou výhodou pro majitele auta či držitele firemního auta, který dá své vozidlo do zástavy, je rychlost poskytnutí půjčky, která v tuzemsku nemá konkurenci. Jednoduše přijedete s vozidlem a bez čekací lhůty a složitého vyřizování obdržíte peníze v hotovosti nejdéle do půl hodiny. Na rozdíl od jiných poskytovatelů půjček, kteří deklarují, že vám poskytnou rychlou půjčku, je půjčka se zástavou auta bezkonkurenční. U jiných „rychlých“ půjček je totiž rychlost obvykle závislá na převodu peněz na váš bankovní účet, což v ideálním případě trvá minimálně 24 hodin.

Jaké další výhody má půjčka se zástavou auta?

  • Nebudete mít žádný dluh, protože se zafinancujete vlastním nebo firemním autem
  • Jste-li podnikatelem nebo OSVČ, můžete náklady uplatnit jako výdaje v rámci daně z příjmu
  • Vyhnete se byrokratickým úkonům, jako je nahlížení do registru dlužníků, zkoumání vaší bonity nebo dotazování na účel použití půjčených peněz
  • Nemusíte mít ručitele ani předkládat potvrzení o svých příjmech, ani čelit dalším nepříjemným dotazům
  • Pokud vypůjčenou částku nestihnete v dohodnuté lhůtě splatit, je možné se domluivit na jejím prodloužení.

Co musíte udělat vy?

Prostě přijedete do zastavárny a požádáte o půjčení peněz s tím, že dáte auto do zástavy. Druhou variantou je podání žádosti o půjčku se zástavou auta na kontaktním formuláři, ve kterém vyplníte informace o sobě a o vlastním či firemním vozidle, které chcete dát do zástavy.

Co udělá zastavárna?

Nejprve zastavovaný automobil bezplatně ocení a na základě odhadní ceny vám bude maximálně do 30 minut vyplaceny hotové peníze. Výše půjčky závisí na typu vozidla a jeho celkovém stavu a může dosáhnout až 80% skutečné hodnoty daného vozidla. Půjčená částka je vždy stanovena na základě potřeb zákazníka a ne vždy je nutné, aby byla poskytnuta maximálně možná částka.

Můžete se rozhodnout i pro druhou variantu, kterou je možnost pořízení nového auta, na jehož koupi můžete obdržet půjčku do výše až dvou třetin ceny nového vozidla.

Co musíte předložit?

Nutnýmí doklady je občanský průkaz nebo cestovní pas, velký technický průkaz a osvědčení o technickém průkazu, čili „malý techničák“. V technickém průkazu musíte být zapsán jako majitel daného vozidla. Zastavárna požaduje také kupní smlouvu nebo fakturu dokládající pořízení vozu. Pochopitelně je třeba ukázat všechny klíče od auta, servisní knížku, doklad o zaplacení povinného ručení a o provedené poslední technické prohlídce. Zástava auta má i další výhodu, a sice v tom, že půjčka vám může být navýšena, předložíte-li výše uvedenou servisní knížku, kupní smlouvu nebo fakturu dokládající pořízení vozidla.